Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: Didėjantys nepriklausomos žiniasklaidos laisvės suvaržymai Baltarusijoje turi būti nutraukti

Sukurta 2021.01.22 / Atnaujinta 2021.01.22 17:55
   G. Landsbergis: Didėjantys nepriklausomos žiniasklaidos laisvės suvaržymai Baltarusijoje turi būti nutraukti
   G. Landsbergis: Didėjantys nepriklausomos žiniasklaidos laisvės suvaržymai Baltarusijoje turi būti nutraukti

   Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio neformaliame  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime žiniasklaidos laisvės Baltarusijoje tema. Ministras paragino Baltarusijos vadovybę gerbti saviraiškos laisvę ir nutraukti neteisėtus žurnalistų sulaikymus bei kitokio pobūdžio žiniasklaidos laisvės suvaržymus.    

   „Mes primygtinai raginame Baltarusijos valdžios institucijas gerbti žodžio laisvę ir susilaikyti nuo jėgos naudojimo prieš žurnalistus bei žiniasklaidos darbuotojus, nutraukti savavališkus jų sulaikymus bei veiksmingai ištirti visus pažeidimus.“ – pabrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   G. Landsbergis taip pat atkreipė dėmesį į Baltarusijos valstybinėse žiniasklaidos priemonėse vietoje protestuojančių žurnalistų dirbančių Rusijos valstybinės žiniasklaidos atstovų vaidmenį, skleidžiant dezinformaciją apie padėtį Baltarusijoje ir apie kaimynines šalis.

   Ministras paragino Baltarusijos valdžios institucijas visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais ir įgyvendinti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos rekomendacijas dėl žmogaus teisių padėties šalyje.

   Susitikimą organizavo JT ST nenuolatinė narė Estija, jam pirmininkavo Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu. Lietuva buvo viena iš šio susitikimo iniciatorių.

   Susitikime žiniasklaidos situaciją Baltarusijoje pristatė JT specialioji pranešėja nuomonės ir saviraiškos laisvės skatinimo bei gynimo klausimais Irene Khan, demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Tsikhanouskaya, Baltarusijos opozicinės Koordinacinės tarybos prezidiumo narys ir Nacionalinės antikrizinės valdybos vadovas Pavel Latushko, „Times“ žurnalistas Gareth Browne bei žurnalistai iš nepriklausomų Baltarusijos leidinių. Jame taip pat pasisakė JT valstybių narių ministrai ir kiti atstovai.

   JT Saugumo Taryba yra atsakinga už smurtinių konfliktų ir žiaurių nusikaltimų prevenciją. Tarybos rezoliucijoje dėl civilių apsaugos ginkluotuose konfliktuose (rezoliucija buvo priimta 2015 m. Lietuvos iniciatyva pirmininkaujant JT Saugumo Tarybai) sakoma, kad laisvos ir nešališkos žiniasklaidos darbas yra vienas iš esminių demokratinės visuomenės pamatų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gegužės 6 dieną Užsienio reikalų ministerija (toliau – URM), tęsdama pastangas padėti Druskininkų gyventojams, dirbantiems Baltarusijos valdančiojo režimo kontroliuojamoje sanatorijoje „Belorus“, sukvietė kitas Lietuvos institucijas į pasitarimą, kuriame aptarti tolesni veiksmai dėl šios sanatorijos.

   Naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos žmogaus teisių srityje, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

   Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

   A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

   Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

   Dvišaliai santykiai »

   Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

   Ministerijos naujienos »