Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis sveikina Airiją su Šv. Patriko diena

Sukurta 2021.03.17 / Atnaujinta 2021.03.17 09:42
  G. Landsbergis sveikina Airiją su Šv. Patriko diena

  Kovo 17 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Airijos užsienio reikalų ir gynybos ministrą Simoną Coveney su Šv. Patriko diena ir, nepaisant pandemijos, palinkėjo kolegai bei Airijos žmonėms sveikatos, gerovės bei šventiškos nuotaikos namuose.

  „Šiais metais Lietuva ir Airija švenčia diplomatinių santykių trisdešimtmetį. Per ši laikotarpį mūsų šalys užmezgė glaudžius santykius kultūros, švietimo, ekonomikos ir kitose srityse. Esu tikras, kad didelis mūsų šalių potencialas dar labiau sustiprins bendradarbiavimą ateityje“, – sveikinimo laiške teigė ministras.

  G. Landsbergis sveikinimo laiške taip pat prisiminė nuoširdų Airijos Senato pirmininko pasveikinimą Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ir išreiškė padėką Airijos Vyriausybei už suteiktas galimybės lietuvių bendruomenei Airijoje puoselėti savo kalbą, kultūrą ir papročius.

  Lietuva ir Airija diplomatinius santykius užmezgė 1991 metų rugsėjo 2 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  20200918_201906.jpg

  Rugsėjo 18 dieną Airijoje vykusios tradicinės „Kultūros nakties“ programoje šiemet buvo net du lietuviški renginiai. Lietuvos ambasada kartu su Airijos lietuvių kultūros asociacija pakvietė klausytojus į virtualų Airijos lietuvių dainininkų, poetų, atlikėjų kūrybos vakarą „Lietuviško balso ženklai pasaulyje“.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_20200819_121746.jpg

  Rugpjūčio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Dubline buvusiam Airijos ambasadoriui Lietuvoje Donalui Denhamui už nuopelnus plėtojant dvišalius santykius įteiktas Užsienio reikalų ministerijos garbės medalis „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  download.jpg

  Gegužės 16 dieną įvyko pirmasis Airijos lietuvių atlikėjų koncertas virtualioje erdvėje „Viskas bus gerai“, kuriame pasirodė gerai žinomi dainininkai, skaitovai, savo kūryba dalinosi poetai.

  Užsienio lietuviai »