Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje

Sukurta 2021.03.23 / Atnaujinta 2021.03.23 14:17

Šiandien, kovo 23 dieną, į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Kinijos ambasadorius Lietuvoje išreikšti protestą dėl parlamentarės Dovilės Šakalienės bei Europos Sąjungos (ES) institucijų ir žmogaus teises Kinijoje ginančių asmenų iš ES valstybių narių įtraukimo į Kinijos sankcijų sąrašus.

Ambasadoriui priminta, kad vakar Briuselyje vykusioje ES Užsienio reikalų taryboje patvirtintas asmenų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės pagal ES Globalų sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus režimą, sąrašas nėra nukreiptas nė prieš vieną šalį. Patvirtintu sąrašu, remiantis įrodymais, pritaikytos tikslinės ribojamosios priemonės fiziniams ir juridiniams asmenims, vykdantiems rimtus žmogaus teisių pažeidimus įvairiose šalyse.

Ambasadoriui buvo priminta, kad žmogaus teisių apsauga yra ilgalaikis Lietuvos užsienio politikos tikslas ir šios Vyriausybės prioritetas, o Kinija paraginta vietoj atsakomųjų priemonių imtis spręsti žmogaus teisių pažeidimus.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_0992.jpeg

Kovo 18 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Darius Staniulis susitiko su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet. Susitikimo metu aptarti Lietuvos prioritetai JT žmogaus teisių taryboje, žmogaus teisėms ir tarptautinei tvarkai kylantys iššūkiai, išsakyta visapusiška parama Vyriausiosios komisarės biuro veiklai.

Situacija Ukrainoje » Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
171A4692.jpg

Sausio 30 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoju ekonominei plėtrai, energetikai ir aplinkosaugai Jose W. Fernandezu. Susitikime  aptartas  Kinijos vykdomas neteisėtas ekonominis spaudimas Lietuvos atžvilgiu ir tolesnės galimybės plėsti ir gilinti Lietuvos ir JAV ekonominius ryšius, ypač vystant bendrus investicinius projektus lazerių, puslaidininkių, biotechnologijų, atsinaujinančios energetikos sektoriuose.

Užsienio reikalų ministro veikla »
Foto 1 _ LT - JK užsienio reikalų ministrų susitikimas (URM foto).jpg

Spalio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Londone, Jungtinėje Karalystėje (JK), susitiko su JK užsienio reikalų ir vystomojo bendradarbiavimo sekretore Elizabeth Truss. Susitikimo metu buvo pasidalinta pozicijomis dėl santykių su Kinija ir Rusija. Didelis dėmesys skirtas dvišalio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »