Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos ateitį

Sukurta 2021.06.02 / Atnaujinta 2021.06.02 14:30
  Kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos ateitį

  Birželio 7 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento biuras ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti nuotolinėje diskusijoje ir kartu pradėti konferenciją dėl Europos ateities Lietuvoje.

  Diskusija bus transliuojama „Laisvės TV“ kanalu: https://youtu.be/EAKpldWHlxs, o savo nuomonę jos metu galėsite išreikšti sli.do programėlėje.

  Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.

  Pavasarį atliktos „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, Lietuvoje 60 proc. gyventojų palankiai vertina Europos Sąjungą – tai gerokai daugiau nei bendras ES rodiklis (48 proc.). Neigiamai ES vertina 12 proc. lietuvių ir 17 proc. visų europiečių, likusieji – neutraliai. Vis dėlto nemaža dalis gyventojų norėtų reformų: 35 proc. lietuvių ir 23 proc. europiečių patenkinti tuo, kaip ES veikė iki šiol, o 33 proc. lietuvių ir 47 proc. europiečių teigia iš esmės palaikantys ES, bet norėtų matyti ją kitokią. Net 85 proc. lietuvių ir 74 proc. europiečių norėtų, kad ES įgytų daugiau galių įveikti tokias krizes kaip COVID-19 pandemija.

  Diskusija „Ateitis tavo rankose. Kokioje Europoje gyvensime rytoj?“ – tai įžanga į visoje Lietuvoje vykstančias diskusijas dėl Europos ateities. Rasti informaciją apie kitų organizuojamus renginius bei juose dalyvauti, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities jau dabar galima daugiakalbėje skaitmeninėje Konferencijos platformoje: https://futureu.europa.eu/?locale=lt.

  Renginio programa:

  • Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimo kalbos;
  • Už aplinką, žuvininkystę ir vandenynus atsakingo Europos Komisijos nario Virginijus Sinkevičius pasisakymas ir atsakymai į klausimus;
  • Diskusija „Demokratijos ateitis ir ES vertybės“, kurioje dalyvauja Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius, Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, taip pat prozininkas, dramaturgas ir režisierius Marius Ivaškevičius;
  • Diskusija „Europos ateities ekonomika“, kurioje dalyvauja Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius, Ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė;
  • Diskusija „Europos ateities visuomenė“, kurioje dalyvauja Europos Parlamento narys Juozas Olekas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė Elena Sinkevičiūtė.

  Diskusiją moderuos žurnalistas ir laidų vedėjas Andrius Tapinas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_6080.jpg

  Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

  _DSC3605.jpg

  Vasario 21 dienos vakarą į Užsienio reikalų tarybą atvykę Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai, ambasadoriai bei ES institucijų atstovai, Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, susitiko su Aleksėjaus Navalno štabo vadovu Leonidu Volkovu ir Antikorupcijos fondo vadovu Ivanu Ždanovu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Vasario 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami ES ir Rusijos santykiai, blogėjanti žmogaus teisių ir demokratijos situacija Baltarusijoje, Mianmare, Honkonge, padėtis, Etiopijoje ir Sudane bei ES iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  {0839B055-10CB-564A-A196-06AAA49A1612}.jpg

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje aptarta ES reakcija dėl Aleksėjaus Navalno įkalinimo, COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims klausimas, santykiai su naująja JAV administracija, situacija Venesueloje, Honkonge, kitos užsienio politikos aktualijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Briuselyje dalyvaus pirmoje šiais metais Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariama ES klimato ir energetikos diplomatija, Aleksejaus Navalno sulaikymas, ES strategija dėl COVID-19 vakcinų Rytų Partnerystės šalims, transatlantiniai santykiai, situacija Honkonge, Venesueloje. ES užsienio reikalų ministrai neformaliai diskutuos dėl ES – Jungtinės Karalystės (JK) ateities santykių bendros užsienio ir saugumo politikos srityje, nuotoliniu būdu su Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi aptars Indijos – Ramiojo vandenyno regioną ir jo saugumo problemas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

  Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotoliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime su JAV klimato pasiuntiniu John Kerry. Susitikimo metu daugiausia dėmesio buvo skirta ES ir JAV bendradarbiavimo klimato srityje atnaujinimui, naujai JAV administracijai paskelbus apie sugrįžimą į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »