Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Zagrebe pasodinta 30 ąžuoliukų

Sukurta 2020.11.30 / Atnaujinta 2020.11.30 11:19
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Zagrebe pasodinta 30 ąžuoliukų
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Zagrebe pasodinta 30 ąžuoliukų
   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga Zagrebe pasodinta 30 ąžuoliukų

   Lapkričio 27 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje kartu su Kroatijos miškų direkcija ir Žemės ūkio ministerija Zagrebo Kraljevec parke pasodino 30 ąžuoliukų, simbolizuojančių šiemet minimą Lietuvos Nepriklausomybės ir Kroatijos valstybės atkūrimo trisdešimtmetį.

   „Tikiuosi, kad pasodinti medžiai ilgus dešimtmečius visais metų laikais džiugins Zagrebo Kraljevec parko lankytojus“, – sakė Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė. Ji taip pat išreiškė viltį, kad medžiai sėkmingai prigis ir augs, kartu stiprės Lietuvos ir Kroatijos draugystė.

   Lietuva nepriklausomybę atkūrė 1990 metų kovo 11 dieną, o Kroatija savo valstybingumą atkūrė tų pačių metų gegužės 30-ąją.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   210322 ZReiner_Raguckiene1.JPG

   Kovo 22 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė su Kroatijos Parlamento (Saboro) pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu aptarė dvišalių ryšių, tarpparlamentinio bendradarbiavimo ir ekonominės veiklos stiprinimo klausimus.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   210226 Hajdukovic_Raguckiene.jpg

   Vasario 26 dieną Zagrebe Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė susitiko su Kroatijos Parlamento Europos reikalų komiteto pirmininku bei draugystės grupės su Lietuva nariu Domagojumi Hajdukovičiumi. Susitikime aptarti dvišaliai santykiai, nacionalinių parlamentų bendradarbiavimas, taip pat tarpparlamentinių ryšių stiprinimas Europos Sąjungoje, Europos Taryboje ir kituose daugiašaliuose formatuose.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   DSC_6889.JPG

   Sausio 1 dieną Kroatiją pasiekė per Europos Sąjungos civilinės pagalbos mechanizmą Lietuvos Vyriausybės skirta pagalba, skirta nukentėjusiems nuo stipraus žemės drebėjimo Sisako-Moslavinos apskrityje.

   Dvišaliai santykiai »

   Gruodžio 30 dieną, atsižvelgdama į Kroatijos humanitarinės pagalbos prašymą dėl šalyje įvykusio žemės drebėjimo, Lietuva skyrė 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai šalyje.

   Dvišaliai santykiai »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »