Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

Sukurta 2020.11.26 / Atnaujinta 2020.11.26 08:44
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti
   Maskvoje vyko diskusija, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties šimtmečiui paminėti

   Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

   „Prieš šimtą metų pasirašyta Taikos sutartis yra vienas iš tų įvykių, kurie palieka teigiamų prisiminimų, nepaisant to, kad Lietuvos ir Rusijos istorija turėjo įvairių etapų“, – teigė Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas. Ambasadorius pabrėžė, kad praeitis priimama tokia, kokia buvo – su teigiamais ir neigiamais akcentais.

   Diskusijoje, kuri vyko gyvai ir nuotoliniu būdu, dalyvavo tematikos specialistai ir istorikai iš Rusijos, Lietuvos bei Lenkijos. Diskusijos metu buvo aptartas istorinis kontekstas ir tarptautinė padėtis Taikos sutarties sudarymo metu, derybų eiga, sutarties pasirašymas ir reikšmė, taip pat istorinės atminties apie šį įvykį formavimas.

   Dvišalės Lietuvos ir Rusijos istorikų komisijos sprendimu, renginį organizavo Lietuvos ambasada Rusijoje, Visuotinės istorijos institutas prie Rusijos Mokslų akademijos ir Lietuvos istorijos institutas. Diskusiją moderavo Lietuvos istorijos instituto direktorius, habil. dr. Alvydas Nikžentaitis ir Rusijos mokslų akademijos akademikas, istorijos mokslų daktaras Aleksandras Čubarjanas.

   Visi, pageidaujantys pažiūrėti apskritojo stalo vaizdo įrašą, tai gali padaryti „Youtube“ svetainėje: https://youtu.be/kVYS7L4HGF0

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

   Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   Riga StratCom 2.jpg

   Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

   Dvišaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

   Konsulinės naujienos »

   Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Foto spaudai.jpg

   Balandžio 20-21 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vyksta Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos 25-oji sesija, kurioje aptariami cheminio ginklo panaudojimo atvejai Sirijoje ir Rusijoje bei kiti klausimai.

   Atstovybių naujienos »