Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje

Sukurta 2024.02.15 / Atnaujinta 2024.02.15 11:43
  Ministras G. Landsbergis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje

  Vasario 15–18 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Miuncheno saugumo konferencijoje.

  Lietuvos diplomatijos vadovas bus vienas iš pagrindinių pranešėjų vasario 18 dieną pagrindinėje Miuncheno konferencijos scenoje vyksiančioje sesijoje „Adding Chairs to the Table: A Deeper, Wider, and More Capable EU?“ apie tai, kaip Rusijos karas Ukrainoje paveikė Europos Sąjungos plėtrą. Sesijoje taip pat dalyvaus Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, Ukrainos vicepremjerė Olha Stefanišyna,  Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis, Prancūzijos Prezidento kanceliarijos diplomatinis patarėjas Emmanuelis Bonne‘as. Diskusijos transliaciją vasario 18 d. 11:30–12:15 Lietuvos laiku bus galima stebėti Miuncheno saugumo konferencijos puslapyje.

  Miuncheno saugumo konferencijoje ministras taip pat pasisakys ir diskutuos su sprendimų priėmėjais apie iššūkius transatlantiniam saugumui ir taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai, Rusijos brutalų karą Ukrainoje ir Vakarų valstybių paramos svarbą Ukrainai, NATO atgrasymo ir kolektyvinės gynybos stiprinimą.

  G. Landsbergis konferencijos paraštėse taip pat susitiks su Vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje vadu (angl. Supreme Allied Commander Europe, SACEUR), Bulgarijos, Moldovos, Jungtinės Karalystės, Estijos, Latvijos, Šv. Sosto ir kitų šalių kolegomis, Vokietijos politikais.

  Miuncheno saugumo konferencija – didžiausia saugumo konferencija, šiemet rengiama jau jubiliejinį, 60-ąjį kartą. Kasmet organizuojamo renginio metu politiniai lyderiai, akademinio pasaulio ir verslo atstovai susirenka aptarti globalių saugumo iššūkių ir būdų juos įveikti.