Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: Lietuva mato JAV kaip strateginę partnerę, plėtojant prekybinius – ekonominius santykius

Sukurta 2021.02.18 / Atnaujinta 2021.02.18 19:34
  Ministras G. Landsbergis: Lietuva mato JAV kaip strateginę partnerę, plėtojant prekybinius – ekonominius santykius

  Vasario 18 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniame susitikime su Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, ALBC) aptarė bendradarbiavimo plėtros galimybes, susipažino su asociacijos veiklos planais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie COVID-19 pandemijos situaciją, pristatyti Lietuvos užsienio politikos prioritetai, aptarta padėtis Baltarusijoje ir kiti tarptautinės svarbos klausimai.

  Ministras pabrėžė, kad naujoji Lietuvos vyriausybė yra pasiruošusi aktyviai dirbti su naująja JAV administracija. „Lietuva mato JAV kaip strateginę partnerę, plėtojant prekybinius – ekonominius santykius, o ALBC – kaip svarbų partnerį, skleidžiant žinią apie Lietuvos ekonomines galimybes ir investicinę aplinką JAV kompanijoms. Galime tik pasidžiaugti, kad net ir pandemijos metais buvo stebimas stabilus mūsų dvišalių ekonominių mainų augimas. JAV ir toliau išlieka labai svarbi Lietuvos prekybos partnerė: tai yra 5-oji lietuviškų prekių eksporto rinka, kurios bendra dvišalė prekyba viršija 1,5 mlrd. eurų“, - sakė G. Landsbergis.

  Susitikime aptarta Lietuvos verslo ir investicinė aplinka, akcentuota, kad Lietuva suteiks geriausias įmanomas sąlygas verslo įkūrimui ir plėtrai.

  Kalbėdamas apie talentų pritraukimą, ministras pabrėžė, kad jau dabar veikia tikslinės programos, padedančios pristatyti išvykusiems galimybes veikti Lietuvoje. „Galvojant apie ilgojo laikotarpio perspektyvą, turime sukurti tokias studijų ir gyvenimo sąlygas savo piliečiams, kad jie norėtų pasilikti Lietuvoje ir joje studijuoti bei kurti savo ateitį“, - sakė ministras. Taip pat galvojama apie talentų pritraukimo galimybes iš Baltarusijos, Ukrainos ir kitų kaimyninių valstybių.

  Susitikime kalbėta apie kibernetinio saugumo užtikrinimą ir su tuo susijusius iššūkius, akcentuota transatlantinio bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje svarba. 2019 – 2020 metais sukurti ir pradėjo veikti energetikos klausimų formatai, įtraukiantys JAV į Lietuvai strategiškai svarbių tikslų įgyvendinimą.

  Taip pat asociacijai pristatytas ir 2021 metų rudenį planuojamas Šiaurės Amerikos Lietuvių verslo forumas, kuriuo siekiama skatinti lietuvių ir Šiaurės Amerikos gyventojų bendradarbiavimą, suburti Lietuvos ir Šiaurės Amerikos specialistus, verslą ir ekonominės plėtros organizacijas.

  ALBC yra Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, jos misija yra stiprinti JAV ir Lietuvos prekybą bei investicijas, skatinti dvišalius santykius ir šviesti visuomenę apie jų svarbą. ALBC narės yra šios Lietuvoje veikiančios kompanijos: Western Union, Thermo Fisher Scientific, Philip Morris International, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Eli Lilly, Bell/Textron, Oshkosh Defense, Palo Alto Networks, Blue Cross/Blue Sgield, Strategic Staffing Solutions ir kitos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ALBC 1.jpg

  Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  51479211428_747e1abfa9_k.jpg

  Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  Random 4.jpg

  Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  Untitled design.png

  Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

  Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »