Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne

Sukurta 2022.11.10 / Atnaujinta 2022.11.10 19:13
  Ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne

  Lapkričio 10-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Berlyne, Vokietijoje, kur susitiks su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Susitikimo metu ketinama aptarti dvišalius Lietuvos ir Vokietijos santykius, bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione, įskaitant Rusijos karą Ukrainoje, visokeriopą pagalbą Ukrainai, santykius su Kinija, kitus aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  „Naujausi duomenys rodo, kad lietuviškos kilmės prekių eksportas į Vokietiją stabiliai auga, o Vokietija išlieka pagrindine investuotoja Lietuvoje. Vertiname Vokietijos verslo bendruomenės ir pramoninkų pasitikėjimą ir tai, kad mūsų ekonominiai ryšiai tvirtėja“, - susitikimo su Vokietijos pramonininkais metu pažymėjo ministras G. Landsbergis.

  Susitikimo metu buvo aptarti ekonominės ir energetinės priklausomybės nuo autoritarinių režimų pavojai, bendradarbiavimas gynybos pramonės ir kitose srityse bei ekonominės diversifikacijos galimybės.

  „Nepaisant geopolitinių neramumų ir Rusijos karo prieš Ukrainą, dabartiniai iššūkiai suteikia unikalią galimybę mums visiems – vyriausybėms ir įmonėms – pakeisti įprastus veiklos principus. Yra daug galimybių diversifikuoti ekonomiką Europos viduje ir tikimės, kad verslas pasirinks eiti šiuo keliu“, - susitikimo metu sakė BDI Valdybos narys Wolfgang Niedermark.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva yra patikimas partneris, siūlantis investuotojams ne tik kvalifikuotą darbo jėgą, šiuolaikišką valdymą, bet ir saugumą.

  Diskusijoje apie energetinę nepriklausomybę ministras pabrėžė, kad Vokietijos energetikos kompanijos „Uniper“ sprendimas pasirinkti naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorę KN (AB „Klaipėdos nafta“), kaip valdymo paslaugų teikėją Šiaurės jūros pakrantėje statomam Vilhelmshafeno suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui, liudija, kad  daugiau nei prieš dešimtmetį Lietuvos priimti sprendimai buvo teisingi ir toliaregiški.