Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Patvirtintas antrasis nacionalinis darbotvarkės „Moterys, taika ir saugumas“ veiksmų planas

Sukurta 2020.06.22 / Atnaujinta 2020.06.22 14:37

Birželio 22 dieną užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus įsakymu patvirtintas darbotvarkės „Moterys, taika ir saugumas“ įgyvendinimo 2020-2024 metais veiksmų planas.

Planas skirtas stiprinti moterų gebėjimus ir užtikrinti aktyvesnį Lietuvos dalyvavimą tarptautiniuose konfliktų prevencijos ir sprendimo procesuose bei ilgalaikės taikos kūrime. Įgyvendindama šį planą Lietuva prisidės prie tarptautinės bendruomenės pastangų remti taiką ir saugumą, žmogaus teises, teisės viršenybės principo laikymąsi ir darnų vystymąsi.
 
Veiksmų plano uždaviniai numato lyčių lygybės skatinimą, tarptautinio bendradarbiavimo aktyvinimą, sąmoningumo ugdymą ir konsultavimą. Planui įgyvendinti numatytos priemonės, asignavimai, įgyvendinančios institucijos ir siekiami rezultatai.
 
Lietuvai darbotvarkė aktuali stiprinant moterų vaidmenį Lietuvos visuomenėje ir tarptautiniu lygiu, šalies narystės Europos Sąjungos ir NATO kontekste, taip pat įgyvendinant nacionalinės užsienio, saugumo ir vystomojo bendradarbiavimo politikos uždavinius, dalyvaujant tarptautinėse taikos kūrimo ir palaikymo misijose. Lietuva tarptautinėse organizacijose remia moterų ir vyrų lygių galimybių bei moterų teisių gynimo iniciatyvas.
 
Koordinuojant Užsienio reikalų ministerijai, planą įgyvendins Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Taip pat tikimasi glaudesnio valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo. 
Susijusios naujienos Visos naujienos »