Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Su Rumunijos ambasadoriumi aptartas dvišalis bendradarbiavimas ir ES Rytų partnerystės politikos klausimai

Sukurta 2021.03.24 / Atnaujinta 2021.03.24 14:25

Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

Pokalbio metu M. Adomėnas ir C. G. Dinescu pabrėžė glaudžius ir draugiškus Lietuvos ir Rumunijos ryšius, pasidžiaugė konstruktyviu šalių bendradarbiavimu daugeliu regioninės, europinės ir globalios darbotvarkės klausimų. Viceministras padėkojo Rumunijai už indėlį, stiprinant regioninį saugumą ir aktyviai dalyvaujant Rytų partnerystės formate.

Didelis dėmesys susitikimo metu buvo skirtas Lietuvos ir Rumunijos bendradarbiavimui remiant Rytų partnerystės šalis jų europinės integracijos kelyje. Diskutuojant apie paramą Rytų partnerystės šalims kovoje su pandemija, aptartos galimybės suteikti paramą vakcinomis, toliau keliant šį klausimą ES lygiu ir ieškant galimybių sukurti paramos teikimo mechanizmą.         

Sutarta stiprinti šalių bendradarbiavimą siekiant rezultatyvaus šiais metais įvyksiančio Rytų partnerystės šalių viršūnių susitikimo, kuris pateiktų atnaujintą ir ambicingą bendradarbiavimo su Asocijuotomis partnerėmis gilinimo programą.

Susitikimo metu buvo aptarta ir šių metų vasarą Vilniuje rengiama Ukrainos Reformų konferencija bei neseniai įvykę Lietuvos ir Rumunijos aukšto lygio vizitai Moldovoje ir Ukrainoje.

Šių metų rugsėjo 13 dieną bus minimas Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
2.jpg

Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

Dvišaliai santykiai »

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
IMG-20210330-WA0085.jpg

Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
1.jpg

Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

Atstovybių naujienos »
IMG_20210217_110214_resized_20210217_115316480.jpg

Vasario 17 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Neculaescu. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs Lietuvos užsienio politikos klausimai.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »