Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl aštuntųjų Krymo okupacijos metinių

Sukurta 2022.02.26 / Atnaujinta 2022.02.27 11:25
  Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas dėl aštuntųjų Krymo okupacijos metinių

  Vasario 26 dieną, Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dienos aštuntųjų metinių proga, Rusijai vykdant naują plataus masto agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą, Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia Rusijos veiksmus ir tolesnį Ukrainos suvereniteto, nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo pažeidinėjimą ir reikalauja nedelsiant nutraukti karinius veiksmus bei išvesti Rusijos kariuomenę iš suverenios Ukrainos teritorijos.

  Ši nauja brutali Rusijos invazija į kaimyninę šalį yra grubus tarptautinės teisės normų, įtvirtintų Jungtinių Tautų (JT) Chartijoje, Helsinkio baigiamajame akte, Paryžiaus Chartijoje, pažeidimas.

  Griežtai smerkiame prieš aštuonerius metus Rusijos įvykdytą neteisėtą Krymo ir Sevastopolio aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas. Smerkiame aneksuotame Kryme vykdomus sisteminius žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių suvaržymus ir represijas prieš žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus, pilietinės visuomenės atstovus, ypač Krymo totorius, Medžliso veiklos draudimą. Raginame paleisti neteisėtai įkalintus Ukrainos piliečius, nutraukti pusiasalio militarizaciją ir užtikrinti laisvą navigaciją Azovo jūroje ir Kerčės sąsiauryje.

  Užsienio reikalų ministerija sveikina 2021 metų rugpjūčio 23 dieną vykusiame pirmajame Tarptautinės Krymo platformos aukščiausiojo lygio susitikime patvirtintą Bendrą deklaraciją bei remia jos įgyvendinimą. 

  Užsienio reikalų ministerija patvirtina savo paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Lietuva toliau nuosekliai įgyvendins neteisėtos Krymo ir Sevastopolio aneksijos nepripažinimo politiką ir sieksime, kad Rusijai taikomos Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės sankcijos tęstųsi tol, kol Rusija nepasitrauks iš visų neteisėtai užimtų Ukrainos teritorijų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Random 1.jpg

  Vasario 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo neeiliniame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimo metu ministrai sutarė dėl skubaus papildomos ES paramos paketo Ukrainai, besitęsiančios Rusijos karinės invazijos akivaizdoje. Ministrai taip pat aptarė būdus, kaip stiprinti Ukrainos ekonominį ir karinį atsparumą ir kaip sustiprinti – plėsti ES sankcijas Rusijai.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  Random 1.jpg

  Užsienio reikalų ministerija sveikina vakar vakare priimtą Europos Tarybos (ET) Ministrų Komiteto sprendimą nedelsiant sustabdyti Rusijos Federacijos atstovavimo teisę ET pagal ET Statuto 8 straipsnį* dėl karinės agresijos prieš Ukrainą. Sprendimas priimtas, pasitarus su ET Parlamentine Asamblėja Jungtiniame komitete ir atsižvelgiant į tai, kad Rusijos Federacija šiurkščiai pažeidė savo įsipareigojimus pagal ET Statuto 3 straipsnį**.

  Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (URM) atkreipia dėmesį į vakar, 2022 metų vasario 25 dieną, Europos Sąjungos (ES) įvestas papildomas ribojamąsias priemones, susijusias su Rusijos vykdoma agresija prieš Ukrainą. Papildomai buvo įvesti šie ribojimai:

  Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  1.jpg

  Vasario 15 dieną vykusiuose susitikimuose Paryžiuje viceministras Arnoldas Pranckevičius aptarė Europos paramą Ukrainai ir bendrus ES veiksmus Rusijos agresijos akivaizdoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  Kai nėra kokio vizualo pranešimui (1020 × 700 px) (1200 × 643 px)(1).png

  Dėl galimų susisiekimo oro keliu trikdžių Užsienio reikalų ministerija primygtinai ragina Lietuvos piliečius nevykti į Ukrainą, o šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius – nedelsiant išvykti iš šalies. Taip pat primename, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti ir į Baltarusiją.

  Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  G. Landsbergis URT 1 (2).jpg

  Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur ES užsienio reikalų ministrai tęsė sausio 13-14 dienomis Breste, Prancūzijoje, vykusiame neformaliame susitikime (Gymnich) pradėtas diskusijas dėl saugumo situacijos Europoje. Ministrai nuotoliniu būdu situaciją aptarė ir su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »