Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras S. Šatūnas: tarptautines taisykles griaunanti Rusija neturėtų naudotis PPO narystės privalumais

Sukurta 2024.02.25 / Atnaujinta 2024.02.25 18:03
  Viceministras S. Šatūnas: tarptautines taisykles griaunanti Rusija neturėtų naudotis PPO narystės privalumais

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryboje, skirtoje pasirengti vasario 26–29 dienomis Abu Dabyje vyksiančiai 13-ajai Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) ministrų konferencijai.

  Užsienio reikalų tarybos posėdyje S. Šatūnas pabrėžė PPO reformos svarbą ir būtinybę pasiekti tarptautinės prekybos taisykles stiprinančių rezultatų. „PPO ministrai turi priimti sprendimus, kurių iš mūsų tikisi verslo bendruomenė. Ypač svarbus darbas kuriant naujas taisykles dėl pramoninių subsidijų, taip užtikrinant vienodas konkurencijos sąlygas su tokiomis šalimis kaip Kinija, kurios nėra rinkos ekonomikos. Taip pat būtina pratęsti elektroninės prekybos moratoriumą, kuris neleidžia įvesti muitų elektroniniu būdu perduodamam turiniui“, – sakė viceministras.

  S. Šatūnas ragino toliau aktyviai izoliuoti Rusiją PPO. „Brutali Rusijos agresija yra ataka ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš visą daugiašalę taisyklėmis pagrįstą pasaulinę sistemą. Šalis agresorė neturėtų naudotis tarptautinių organizacijų, įskaitant PPO, narystės privalumais ir dalyvauti jų įprastoje veikloje“, – teigė viceministras.

  Po Užsienio reikalų tarybos posėdžio S. Šatūnas dalyvavo solidarumo su Ukraina renginyje. Jo metu daugiau nei 40-ies valstybių prekybos ministrai įsipareigojo tęsti paramą Ukrainai kovoje už jos suverenitetą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą ir akcentavo būtinybę veikti kartu sprendžiant dėl Rusijos agresijos kylančius iššūkius.

  PPO ministrų konferencija, įprastai organizuojama kas dvejus metus, yra aukščiausias PPO sprendimų priėmimo organas.