Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Sausio 31–vasario 1 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Helsinkyje, Suomijoje, ir Stokholme, Švedijoje.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_0725.jpg

Sausio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos regionų komiteto plenarinėje sesijoje, kurioje buvo diskutuojama apie demokratinių procesų Europos Sąjungoje (ES) stiprinimą, pristatyti Konferencijos dėl Europos ateities pasiūlymai.

Europos Sąjunga »
DSC_0331_2.jpg

Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su naujai paskirtu Pakistano ambasadoriumi Lietuvai Maliku Muhammadu Farooqu. Susitikime aptarti aktualūs Lietuvos ir Pakistano dvišalių santykių, saugumo ir migracijos klausimai regione, ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Random 1.jpg

Sausio 27 dieną Europos Komisija pateikė oficialų prašymą konsultacijoms su Kinija dėl jos taikomo neteisėto ekonominio spaudimo Lietuvai ir Europos Sąjungai (ES) ir tokiu būdu pradėjo bylą Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO). ES prašyme konsultacijoms pabrėžiama, kad Kinijos taikomi ribojimai pažeidžia PPO teisės normas, reglamentuojančias prekybą prekėmis ir paslaugomis 

Europos Sąjunga »
271485068_914432975922348_8708475186008323804_n.jpg

Sausio 26 dieną Ženevoje Lietuvos Respublikos delegacija, vadovaujama teisingumo viceministrės Jurgos Greičienės, Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatė trečiąją žmogaus teisių padėties Lietuvoje ataskaitą ir šalies pažangą.

Daugiašaliai santykiai »
DSC_0221.jpg

Sausio 26 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius susitiko su Naujosios Zelandijos ambasadore Lietuvai Alana Rose Hudson, kuri atvyko į Vilnių įteikti skiriamųjų raštų. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir Naujosios Zelandijos dvišaliai santykiai bei bendradarbiavimo Indijos ir Ramiojo vandenyno regione stiprinimo svarba, tarptautinės ir regiono aktualijos.

Dvišaliai santykiai »

Sausio 25 dieną Serbijos finansų ministerija, atsakinga už Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektų koordinavimą, informavo, kad Lietuva, kartu su Lenkija ir Prancūzija, laimėjo ES Dvynių projektą Serbijoje „Administracinių gebėjimų stiprinimas ir pritaikymas žemės ūkio rinkų organizavimo diegimui“.

Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
UPR1.jpg

Sausio 24- 25 dienomis Ženevoje Jungtinių Tautų (JT) Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 40-oje sesijoje Lietuva pateikė rekomendacijas Sirijai, Islandijai ir Venesuelai žmogaus teisių srityje.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
D.JPG

Sausio 25 dieną Prahoje, Lietuvos ir Čekijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečio jubiliejaus  proga, atidaryta paroda „Čekijos ir Baltijos šalių šimtmetis. 1921-2021“. Parodą inicijavo Baltijos šalių ambasados Prahoje, bendradarbiaudamos su Prahos penktojo rajono savivaldybe.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
101466_684fcdc75c4f8126ad48c5662638fa0b.jpg

Sausio 24 dieną Lietuvos ambasadoje Rusijoje buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kurios proga parodytas nepriklausomo Maskvos teatro „Bagaž“ spektaklis „Gyvenk amžinai“. Spektaklis yra vienas iš Rusijos žydų kongreso 2022 metų „Atminimo savaitės“, skirtos Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai, renginių.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
3.jpg

Sausio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje.

Europos Sąjunga »
1.png

Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja įvertinti būtinybę lankytis Ukrainoje, o jau esantiems šalyje piliečiams išlikti budriems bei sekti Lietuvos ir vietos institucijų skelbiamą oficialią informaciją.

Aktuali informacija keliaujantiems į Ukrainą: https://keliauk.urm.lt/location/ukraina

Konsulinės naujienos »
51840287694_4d4be739c5_k.jpg

Sausio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius vizito Belgijoje metu susitiko su Belgijos Užsienio reikalų komiteto pirmininke Els Van Hoof, Belgijos užsienio reikalų ministerijos Dvišalių santykių generaliniu direktoriumi Jeorenu Cooremanu ir Vakarų ir Vidurio Europos departamento direktore Danielle Haven.

Dvišaliai santykiai »
G. Landsbergis URT 1 (2).jpg

Sausio 24 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kur ES užsienio reikalų ministrai tęsė sausio 13-14 dienomis Breste, Prancūzijoje, vykusiame neformaliame susitikime (Gymnich) pradėtas diskusijas dėl saugumo situacijos Europoje. Ministrai nuotoliniu būdu situaciją aptarė ir su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretoriumi Anthony Blinkenu.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
Lietuvos ir ES veliavos 024.jpg

Sausio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, Belgijoje.

Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų