Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Norvegijaa (8).jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
20221125_130955.jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Briuselyje, Belgijoje, dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais, kuriame buvo aptarta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reforma, ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos santykiai, ES parama Ukrainai prekybos priemonėmis ir ES laisvosios prekybos susitarimų darbotvarkė.

Ministerijos naujienos »
1.jpg

Lapkričio 24-25 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje, vykstančios UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos Tarybos 33-osios sesijos metu Lietuva pasmerkė saviraiškos laisvės suvaržymus ir tebesitęsiančias represijas prieš žurnalistus Baltarusijoje ir Rusijoje.

Situacija Ukrainoje » Atstovybių naujienos »
Konferencija Moldova 2.jpg

Lapkričio 21 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Paramos Moldovai platformos ministrų konferencijoje Paryžiuje, Prancūzijoje. Ja siekiama sustiprinti tarptautinę paramą Moldovai, kuri, nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios, susiduria su precedento neturinčiu pabėgėlių antplūdžiu bei dideliais ekonominiais ir energijos tiekimo sunkumais.

Atstovybių naujienos »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
316854566_1776026699464202_5859420574633266756_n.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Kyjive viceministrė kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos, susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska ir kalbėjosi apie artimiausius planus, išgyventi žiemą, bei tolimesnę, neišvengiamai europinę, Ukrainos ateitį.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
mini2.jpg

Lapkričio 23 dieną Vilniaus Rotušėje pažymėtos 20-osios Lietuvai duoto JAV saugumo pažado metinės. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad JAV duotas saugumo pažadas Lietuvai bei atvirų NATO durų politika įkvėpė ir stiprino Lietuvą. Dabar, anot ministro, metas kuo plačiau atverti širdis ir duris kitoms šalims, einančioms euroatlantinės integracijos keliu.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Kalbos, pareiškimai »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
_DSC9776.JPG

Lapkričio 24-25 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu lankysis Norvegijoje, kur susitiks su Norvegijos užsienio reikalų ministre Anniken Huitfeldt. Susitikimo metu ketinama aptarti Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityse, saugumo situaciją regione bei pagalbą Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos agresiją. Tarp aktualių tarptautinės darbotvarkės klausimų bus svarstoma visokeriopa parama Ukrainai, steigiant Specialųjį Tribunolą agresijos nusikaltimui tirti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
20221122urm25361.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Moldovos gynybos ministru Anatolie Nosatîi. Susitikimo metu buvo aptarta solidari parama Ukrainai, kovojančiai su Rusijos karine agresija, ir šios agresijos keliami iššūkiai viso regiono saugumui bei būdai, kaip kovoti su Rusijos vykdomomis hibridinio karo atakomis, kurias patiria ir Moldova.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25352.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu, žinomu Japonijos verslo bendruomenės atstovu, įmonės „Fukuyama transporting“ vadovu Shigehiro Komaru, su kuriuo aptarė galimybes gilinti Lietuvos ir Japonijos ryšius ekonomikos, kultūros, turizmo ir kitose srityse.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122PPEL8500112222.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, susitikęs su į Vilnių atvykusiu Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström, pabrėžė, kad Lietuva ir Švedija yra bendramintės daugeliu klausimų, o bendradarbiavimas su Lietuvos artima kaimyne ir partnere Švedija bei kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis yra vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
2022-11-18-20 Frankofonijos aukščiausiojo lygio susitikimas Džerboje  5.jpg

Lapkričio 18 dieną nuvilnijusioje Frankofonijos ministrų konferencijoje ir lapkričio 19-20 dienomis vykusiame Frankofonijos valstybių ir vyriausybių vadovų aukščiausiojo lygio susitikime Džerboje, Tunise, Lietuvai atstovavo ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas. Džerboje susirinkę 88 šalių atstovai aptarė ne tik Frankofonijos ateitį, bet ir karo Ukrainoje klausimą.

Atstovybių naujienos »
1.jpg

Lapkričio 21 dieną Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Lietuvos užsienio politikos dokumentų I tomo (1917-1920 metai) pristatymas. Renginyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, leidinio sudarytojai profesoriai  Zenonas Butkus, Alfonsas Eidintas ir dr. Kęstutis Kilinskas, taip pat knygą išleidusio Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro  Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų