Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų aukšto lygio politiniame forume aptarti žurnalistų apsaugos klausimai

Sukurta 2019.07.17 / Atnaujinta 2019.07.18 17:39
  Jungtinių Tautų aukšto lygio politiniame forume aptarti žurnalistų apsaugos klausimai

  Liepos 17 d. Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke vykstančio aukšto lygio politinio forumo (HLPF) paraštėse Lietuvos ir UNESCO bendra iniciatyva surengtas renginys, skirtas žurnalistų apsaugos temai ir jo sąsajoms su 16-ojo JT Darnaus vystymosi tikslo (DVT 16) įgyvendinimu ir stebėjimo sistemų vaidmeniui aptarti. Renginys organizuotas kartu su JT žurnalistų apsaugos draugų grupe (kurios viena iš pirmininkių yra Lietuva,) Žurnalistų apsaugos komitetu (CPJ), ARTICLE 19 ir IFEX nevyriausybinių organizacijų tinklu. Jame dalyvavo nacionalinės HLPF delegacijos, nuolatinių misijų JT atstovai ir vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, žurnalistai ir pilietinės visuomenės atstovai.

  Renginiu siekta pritraukti kuo daugiau visų sprendimų priėmėjų dėmesio žurnalistų apsaugos problematikai, pasidalinti išmoktomis pamokomis ir gerosiomis praktikomis stebėjimo ir raportavimo srityse, generuoti paramą ir užtikrinti aktyvų JT valstybių narių, pilietinės visuomenės ir žiniasklaidos atstovų įsitraukimą.

  Renginio diskusijos dalyviai aptarė aktualių JT rezoliucijų ir veiksmų plano įgyvendinimo svarbą, regionines žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų apsaugos iniciatyvas, įgyvendinant DVT 16. Diskusijos metu taip pat detaliai aptarti nacionaliniai pavyzdžiai bei JT vaidmens stiprinimo poreikis siekiant didinti žinomumą apie sudėtingas žurnalistų saugumo situacijas ir geriau apsaugoti jų teises ir galimybes nevaržomai skleisti informaciją. Diskusijos dalyviai taip pat dalinosi įžvalgomis apie kiekybinių ir kokybinių duomenų apie žurnalistų nužudymų, priverstinių dingimų, neteisėtų sulaikymų, kankinimų atvejus, sistemiško kaupimo ir apdorojimo mechanizmus pagal DVT indikatorių 16.10.1.

  JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė įkurta 2016 m. Lietuvos iniciatyva, siekiant įprasminti įdirbį žurnalistų saugumo tema JT (2015 m. gegužę priimta JT ST rezoliucija 2222) ir išlaikyti nuoseklų JT dėmesį žurnalistų saugumo temai. Grupė JT įkurta kartu su bendrapirmininkėmis Prancūzija ir Graikija, kurios taip pat itin aktyviai įsitraukusios į žurnalistų apsaugos klausimus kaip pirmosios JT ST rezoliucijos dėl žurnalistų saugumo iniciatorės. Ši dvimetė rezoliucija bus teikiama 2019 m. JT GA III Komitete.

  Naujienlaiškio prenumerata