Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva deponavo Vaiko teisių konvencijos fakultatyvaus protokolo dėl pranešimų procedūros ratifikacinius raštus

Sukurta 2022.10.03 / Atnaujinta 2022.10.04 18:40
  Lietuva deponavo Vaiko teisių konvencijos fakultatyvaus protokolo dėl pranešimų procedūros ratifikacinius raštus
  Spalio 3 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose ambasadorius Rytis Paulauskas įteikė Lietuvos Prezidento pasirašytus raštus, kuriais patvirtinama, kad Lietuva ratifikavo 2011 metų gruodžio 19 dienos Niujorke, JAV, priimto Vaiko teisių konvencijos fakultatyvų protokolą dėl pranešimų procedūros.

  „Labai svarbu, kad Lietuvos valstybė pripažįsta teisę pačiam vaikui ar jį atstovaujančiam asmeniui, manančiam, jog vaiko teisės gali būti pažeistos, tiesiogiai kreiptis į tarptautinę struktūrą. Tai dar viena svarbi galimybė efektyvesnei vaikų teisių apsaugai“, – sakė ambasadorius  R. Paulauskas.

  Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, būdama plačiausiai ratifikuota tarptautine sutartimi žmogaus teisių srityje, yra pagrindinis tarptautinis dokumentas, išsamiai apibrėžiantis vaiko teises, kurios turi būti įgyvendintos, kad vaikai galėtų visapusiškai vystytis. Konvencija įtvirtina vaiko kaip individo, šeimos ir bendruomenės nario, turinčio jo amžių ir raidos etapą atitinkančias teises ir pareigas, taip pat pripažįsta, kad pagrindinė gyvenimo kokybė turėtų būti visų vaikų teisė, o ne privilegija.

  Papildomu protokolu stiprinamas Konvencijos įgyvendinimas, įtvirtinant skundo dėl vaiko teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, kuria suteikiama teisė pačiam vaikui ar asmeniui, veikiančiam  jo vardu, kreiptis į Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetą dėl konkrečių vaiko teisių pažeidimų pagal Konvenciją ir atitinkamus jos fakultatyvius protokolus. Lietuva tapo 50-ąja valstybe, ratifikavusia šį Protokolą, kuris Lietuvai įsigalios praėjus trims mėnesiams nuo ratifikacinių raštų deponavimo dienos.

  Vaiko teisės, įskaitant vaikų su negalia, mergaičių teises, taip pat moterų bei mergaičių teisių apsauga ginkluotų konfliktų metu, yra bendrai ilgametė prioritetinė sritis Lietuvai Jungtinių Tautų sistemoje.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha