Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva išrinkta Jungtinių Tautų Narkotinių medžiagų komisijos nare 2022-2025 m. kadencijai

Sukurta 2021.04.21 / Atnaujinta 2021.04.21 16:21

Balandžio 20 dieną Jungtinių Tautų (JT) Ekonominės ir socialinės tarybos (ECOSOC) posėdžio metu Niujorke Lietuva buvo išrinkta į JT Narkotinių medžiagų komisiją (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND) 2022-2025 metų kadencijai. Rytų Europos šalių grupėje į 3 laisvas Komisijos vietas kandidatavo 4 valstybės – Lietuva, Slovėnija, Kroatija ir Rusija. Kartu su Lietuva į Komisiją išrinktos Slovėnija ir Rusija.

Komisija yra viena iš kertinių JT sistemos agentūrų, veikianti pagal pagrindinius tarptautinės narkotikų kontrolės sistemos dokumentus. Komisijos sesijos laikomos svarbiausiu pasauliniu forumu narkotikų pasiūlos ir paklausos mažinimo politikai ir tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimams aptarti.

Narystė Komisijoje suteikia galimybę Lietuvai dalintis savo, kaip gerosios narkotikų politikos praktikos įgyvendintojos, patirtimi tarptautinėje erdvėje bei prisidėti prie Europos Sąjungos narkotikų politikos gairių sklaidos ir pasaulinės narkotikų politikos formavimo. Būdama Komisijos nare, Lietuva sieks skatinti visapusiškos, horizontalios ir įrodymais grįstos narkotikų kontrolės politikos įgyvendinimą.

JT Narkotinių medžiagų komisiją sudaro 53 nariai, renkami ketverių metų kadencijai. Lietuva į Komisiją išrinkta antrą kartą. Pirmą kartą Komisijos nare Lietuva buvo 2008-2011 metais.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha