Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje apie faktų ir šaltinių tikrinimo veiklos svarbą kovojant su dezinformacija ir klaidinga informacija

Sukurta 2021.07.07 / Atnaujinta 2021.07.07 19:23
  Viceministras A. Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje apie faktų ir šaltinių tikrinimo veiklos svarbą kovojant su dezinformacija ir klaidinga informacija

  Liepos 7 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame Jungtinių Tautų (JT) renginyje „Faktų tikrinimo tapimas pasauline praktika: link bendro požiūrio į kovą su dezinformacija ir klaidinga informacija“, kuriame vyko diskusija apie faktų ir šaltinių tikrinimo veiklos svarbą kovojant su dezinformacija ir klaidinga informacija, taip pat apie bendradarbiavimo tarp tarptautinių organizacijų, valstybių, internetinių platformų, žiniasklaidos ir faktų tikrintojų stiprinimą.

   

  Sakydamas sveikinimo kalbą, viceministras A. Pranckevičius pabrėžė, kad mūsų regione didžiausia dezinformacijos grėsme išlieka Rusija, pasitelkianti dezinformaciją kaip užsienio politikos priemonę, siekdama daryti įtaką demokratiniams procesams, skaldyti Vakarus ir pakenkti stabilumui.

  Viceministras pabrėžė, jog Lietuva yra pasirengusi dalintis savo patirtimi faktų tikrinimo ir bendrai kovos su dezinformacija srityje su partneriais, tačiau reikalingos koordinuotos pastangos globaliame lygmenyje. „Atsakas į dezinformaciją turi būti tarptautinis. Svarbu užtikrinti bendrus veiksmus daugiašaliu lygmeniu ir didinti sąmoningumą bei atsparumą mūsų visuomenėse. Tik laikydamiesi daugiapakopio sisteminio požiūrio, galėsime išsaugoti taisyklėmis pagrįstą tarptautinę tvarką“, - sakė viceministras.

  Renginyje taip pat dalyvavo nepriklausomo technologinio analitinio centro „Debunk EU“ vadovas Viktoras Daukšas, kuris pristatė organizacijos patirtį dezinformacijos analizės ir medijų raštingumo srityse.

  Diskusijoje pasisakė Ukrainos užsienio reikalų viceministrė, JT šalių narių diplomatai, JT, Europos išorės veiksmų tarnybos, socialinio tinklo „Facebook“ (JAV), faktų tikrintojų iniciatyvos „Stop Fake“ (Ukraina), Seulo nacionalinio universiteto faktų tikrinimo centro „FactCheck Center“ (Pietų Korėja) atstovai.

  Renginį organizavo nuolatinės Ukrainos, Lietuvos, Kosta Rikos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Pietų Korėjos ir Ganos atstovybės prie JT bei Europos Sąjungos delegacija JT, bendradarbiaujant su JT Globalios komunikacijos departamentu.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha