Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
foto.jpg

Birželio 10 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos plenariniame posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas JT Rytis Paulauskas pasmerkė Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų ir balistinių raketų neteisėtų programų vystymą, įskaitant neseniai įvykdytus balistinių raketų bandymus. Šiaurės Korėja raginama vykdyti JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, taip pat įsitraukti į prasmingas derybas su visomis suinteresuotomis šalimis.

Kalbos, pareiškimai » Nusiginklavimas ir neplatinimas »
FTIjOBGaQAUdsQv.jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, dalyvaudama Jungtinių Tautų (JT) Tarptautiniame migracijos peržiūros forume, pasmerkė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir ragino Rusiją ir Baltarusiją gerbti ir laikytis tarptautinės teisės.

Kalbos, pareiškimai » Generalinė Asamblėja » Kitos naujienos »
FTJStnxaAAAKz8n.jpg

Gegužės 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Dr. Mantas Adomėnas dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos aukšto lygio atviruosiuose debatuose dėl konfliktų ir pasaulinio maisto saugumo, kuriuose pasisakė Lietuvos, Estijos ir Latvijos vardu. Atviriesiems debatams pirmininkavo JAV Valstybės sekretorius Anthony Blinken.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Kitos naujienos »

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vadovaujama delegacija gegužės 19 – 20 d. Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke dalyvauja Tarptautiniame migracijos peržiūros forume. Renginio metu svarbius tarptautinės migracijos valdymo klausimus aptars JT valstybės narės, nevyriausybinės organizacijos ir stebėtojai, jame taip pat bus įvertinta šalių pažanga įgyvendinant Pasaulinį susitarimą dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos. Forumo rezultatus apibendrins Pažangos deklaracija.

Kitos naujienos »
102951_7e13d78ccb2bf455f4de9ec7eac517f1.jpg

Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kvietimu, dalyvavo aukšto lygio renginyje dėl pasaulinio maisto saugumo.

Kalbos, pareiškimai » Kitos naujienos »

Gegužės 5 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame taikai ir saugumui Ukrainoje, Baltijos šalys akcentavo Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmes globaliai maisto saugumo situacijai ir paragino Saugumo Tarybą, JT valstybių bendruomenę bei atsakingas Jungtinių Tautų agentūras užtikrinti saugų ukrainietiškų grūdų gabenimą iš Rusijos užgrobtų ir blokuojamų Ukrainos jūros uostų.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba » Kitos naujienos »

Skelbiama atranka į administratoriaus (-ės) pareigybę Lietuvos Respublikos nuolatinėje misijoje Jungtinėse Tautose.

Kitos naujienos »
WhatsApp Image 2022-04-27 at 7.23.04 PM.jpeg

Balandžio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas nuotoliniu būdu dalyvavo Albanijos ir Prancūzijos sušauktame Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos Arria formato susitikime, skirtame aptarti Rusijos atsakomybės už Ukrainoje vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui užtikrinimą.

Kalbos, pareiškimai » Kitos naujienos »

Balandžio 19 dieną Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybos posėdyje, skirtame taikos ir saugumo palaikymo Ukrainoje bei bėgančių nuo karo ir šalies viduje perkeltųjų asmenų klausimais, perskaitytas bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos pareiškimas dėl Rusijos vykdomos agresijos.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
FPwLP6MWQAMr-A-.jpg

Balandžio 7 dieną atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje suspendavimo. Ukrainos ir grupės šalių, įskaitant ir Lietuvos, vardu teikta rezoliucija priimta rezultatu: 93 valstybės balsavo už dokumentą, 24 balsavo prieš, o 58 valstybės susilaikė.

Generalinė Asamblėja » Kitos naujienos »
102497_cd3b39ecaaf125ee5d1a7c00377399cd.jpg

Balandžio 5 dieną Šiaurės ir Baltijos valstybės (NB8) išplatino bendrą pareiškimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai, kuriame pasmerkė Rusijos Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus prieš civilius gyventojus ir civilinę infrastruktūrą ir pakartotinai pareikalavo Rusijos nutraukti neteisėtą ir neišprovokuotą karą prieš Ukrainą.

Saugumo Taryba » Kitos naujienos »
FOs05Z1XIAgEMfA.jpg

Kovo 25 d. paskelbtas Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupės kopirmininkės Lietuvos iniciatyva parengtas bendrasis  Grupės (kopirmininkų) pareiškimas dėl kritinės ir toliau radikaliai blogėjančios Rusijos agresiją ir karą Ukrainoje nušviečiančių žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos. Prie pareiškimo prisjungė net 55 Jungtinių Tautų valstybės narės ir Europos Sąjunga.

Kalbos, pareiškimai » Žmogaus teisės » Kitos naujienos »

Kovo 24 dieną atnaujintoje Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 11-oje neeilinėje specialiojoje sesijoje priimta rezoliucija dėl agresijos prieš Ukrainą humanitarinių pasekmių. Ukrainos ir grupės šalių (tarp jų – Lietuvos) vardu teikta rezoliucija sulaukė itin stiprios valstybių paramos – 140 valstybių balsavo už dokumentą, 5 balsavo prieš, 38 valstybės susilaikė.

Kalbos, pareiškimai » Humanitariniai klausimai » Generalinė Asamblėja »

Kovo 23 dieną Lietuva Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) vardu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos sesijoje, kurioje buvo svarstomos Rusijos karinės agresijos pasekmės humanitarinei situacijai Ukrainoje.

Kalbos, pareiškimai » Generalinė Asamblėja »

Lietuva, Latvija ir Estija šią savaitę išplatino du bendrus pareiškimus Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dėl Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą, kuriuose reikalavo užtikrinti, kad Rusija ir visi šios šalies atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn už vykdomus grubius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus Ukrainoje bei ragino siekti efektyvesnio tarptautinės bendruomenės veikimo užtikrinant civilių apsaugą karo zonose ir atliepiant nuolat augančius humanitarinės pagalbos poreikius šalyje.

Kalbos, pareiškimai » Saugumo Taryba »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha